You are currently viewing Suha koža na obrazu

Suha koža na obrazu

Suha koža na obrazu je zelo pogosta težava, ki pesti veliko ljudi. Vzrokov za nastanek suhe kože je veliko in ravno toliko je mnenj o tem, kako naj se tako kožo neguje. Preberite zapis in odkrijte številne napotke za nego suhe kože.

Nega suhe kože na obrazu
Nega suhe kože na obrazu

Spoznajte svojo kožo

Naravna kozmetika, ki jo boste izbrali, mora biti primerna za vaš obraz. Pomembno je da veste, kakšen tip kože sploh imate.

Tipi kože

Tipi kože se z leti lahko spreminjajo. Če je bila koža v mladosti mastna, se lahko skozi leta spremeni v suho kožo.

  • Suha koža – koža je hrapava in luskasta.
  • Mastna koža se sveti in ima razširjene pore.
  • Kombinirana koža – na nekaterih mestih je mastna (brada, nos, čelo), drugod je suha (lica).
  • Normalna koža je uravnotežena in neobčutljiva.

Stanja kože

Na stanja kože vplivajo notranji in zunanji dejavniki. To so lahko podnebje, onesnaženost zraka, vremenski vplivi, stres, določena zdravila, hormonske spremembe in dednost. Zaradi teh dejavnikov, koža lahko postane občutljiva.

  • Občutljiva koža – zelo odzivna na kozmetične izdelke. Po uporabi ličil ali krem lahko koža pordi, peče ali srbi.
  • Kuperoza ali rozacea je vnetna bolezen kože. Koža je tanka in občutljiva. Zanjo je značilna rdečica na predelu nosu in lic.
  • Znaki staranja – koža se spremeni in ni več tako čvrsta kot je bila v mladosti. Pojavijo se gube in pigmentacija kože.

Nega kože na obrazu (Nasveti za čiščenje in nego kože)

Ne glede na vaš tip kože je vsakodnevna nega zelo priporočljiva, saj vam pomaga ohranjati splošno zdravje kože. Če je nega obraza pravilna, lahko izboljšate tudi nekatera stanja kože, kot so akne, pigmentacije, brazgotine, občutljivost kože,…

Vzpostaviti je potrebno dnevno rutino, ki ima v osnovi štiri korake. Izvajate jo zjutraj in zvečer pred spanjem.

Čiščenje suhe kože
Čiščenje suhe kože. Oglejte si izdelke za čiščenje obraza

1. Čiščenje suhe kože

Za čiščenje suhe kože uporabimo naravno čistilno mleko za obraz, ki je primerno za ta tip kože in ne vsebuje alkohola in umetnih dišav. Nekatere sestavine v izdelku lahko kožo še bolj izsušijo in jo razdražijo.

Uporaba mleka za čiščenje kože: mleko nanesite na vlažno kožo, obrišite z vato in nato dobro sperite s toplo vodo.  Obraz čistite dvakrat na dan, zjutraj in zvečer pred spanjem.

2. Toniziranje suhe kože

Po čiščenju z mlekom sledi nanos tonika ali hidrolata. Nežen tonik (hidrolat) nanesemo na čiste roke in si navlažimo obraz. Uporabimo lahko tudi vato. Tonik bo vašo kožo navlažil ter ji povrnil zaščitni plašč

3. Uporaba seruma

Uporaba seruma je priporočljiva, ni pa nujna. Če je koža globinsko izsušena, se priporoča uporaba seruma ali olja iz šipkovih semen, ki delujeta globinsko. Kakšen serum boste uporabili je odvisno od stanja vaše kože.

4. Nanos kreme

Po uporabi seruma sledi nanos vlažilne kreme za obraz. Kremo s krožnimi gibi nanesemo na obraz.  Pri čiščenju in negi obraza ne pozabimo na področje vratu.

Poleti je zelo priporočljiva zaščita pred soncem, posebno takrat, ko imamo opravka s pigmentacijo kože.

Vedno je smiselno začeti z osnovno nego, da vidite kako se vaša koža odziva. Ko se vaša koža počuti udobno, lahko nego nadgradite s pilingi, maskami,…

Suha koža na obrazu – (8 nasvetov za naravno lepo kožo)

Suha koža na obrazu je zelo pogosta težava, ki pesti mnogo ljudi. Vzrokov za nastanek suhe kože je veliko.  To so lahko vremenski vplivi, onesnaženost zraka, stres, določena zdravila, hormonske spremembe, dednost in še bi lahko naštevali.

Če imamo opravka s suho kožo, je uporaba kreme za suho kožo nujna, če le želimo ohraniti zdravo stanje kože. Obstaja kar nekaj naravnih sestavin, ki so dodana kremam za nego suhe kože. Ti dodatki koži nudijo vlago in jo hkrati pomirijo. Nekatere izmed njih vsebujejo aloe vero, hialuronsko kislino, rastlinska olja, karitejevo maslo. Pogosto pa vam priporočamo tudi uživanje prehranskih dopolnil z vitamini B skupine in vitamin C.

8 nasvetov za naravno lepo kožo

Preberite si nekaj nasvetov kako doseči lepotilno nego obraza. Ti nasveti vam bodo pomagali doseči sijočo, lepo in zdravo kožo.

Zdrava hrana
Za sijočo polt je pomembna zdrava hrana
  1. Vedno odstranite ličila – koža mora ponoči dihati, zato vedno poskrbite, da očistite obraz in odstranite ličila. Ličila preprečujejo dihanje kože, posledično se lahko pojavijo zamašene pore in ogrci.
  2. Uporabljajte sončno kremo – pretirano izpostavljanje soncu lahko povzroči starostne pege, gube in druge težave s kožo.
  3. Uživajte zdravo hrano – jejte svežo zelenjavo in sadje. Veliko hranil, mineralov in vitaminov, posebno vitamin C, ki je zadolžen za tvorbo kolagena v telesu. Izogibajte se sladkorju in nezdravi hrani.
  4. Redna telovadba – z redno telovadbo pospešite krvi obtok in s tem sprožite proces čiščenja.
  5. Zagotovite si dovolj spanca – vsaj 8 ur na dan.
  6. Pijte dovolj tekočine – dnevno popijte vsaj 8 kozarcev tekočine, če pa se ukvarjate s športom in se veliko potite pa lahko tudi več.
  7. Redno si čistite in negujte obraz.
  8. Izogibajte se stresu in si vzemite čas samo zase!

Najboljše olje za nego obraza (Šipkovo olje za obraz)

Mnogi ste že slišali za šipkovo olje. Olje je pridelano iz semen šipka in je bogato z vitamini, antioksidanti in esencialnimi maščobnimi kislinami, ki vašo kožo naredijo čudovito sijočo in gladko.

Šipkovo olje je lahko odličen vlažilec za vašo kožo. Se hitro vpije in ne pušča mastnih madežev.

Zakaj bi uporabljali šipkovo olje?

  1. Zaradi adstringentnega delovanja šipkovo olje pomaga zožiti pore in kožo posvetli.
  2. Olje koži povrne elastičnost in jo učvrsti.
  3. Bledenje brazgotin in pigmentnih znamenj – zaradi vsebnosti vitamina A in C se prične proces bledenja obraznih brazgotin in pigmentacije kože.
  4. Odličen je kot serum za nego kože. Nanesemo ga pod kremo.
  5. Uporablja se lahko tudi pri občutljivi koži.

Zaključek

Zapomnite si! Suha koža na obrazu je zelo pogosta težava in vsaka koža je svoja zgodba.  Z nasveti, ki smo jih delili si lahko pomagamo sami in odkrijemo kaj naša koža potrebuje. Če so težave s kožo prevelike, se seveda obrnite na svojega zdravnika.

Viri: 1 – Healthline, 2 – Food.ndtv, 3 – Nytimes, Slike -Canva

Članek na spletni strani BioKatka.si je zgolj informativnega značaja in ni namenjen zdravljenju. Prehranska dopolnila, ki so opisana v članku niso nadomestilo za uravnoteženo prehrano. Pred uporabo prehranskih dopolnil se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Izdelki, uporabljeni v objavi: